Jesienne botki – jak je wybrać, by posłużyły długo?

Jesień w klimacie Polski często nie trwa długo, po krótkim czasie przechodząc w zimę. Botki jesienne w wielu przypadkach nosi się więc na tyle krótko, że nie opłaca się kupować takich butów co sezon. Jeśli przy tym dobrze się je wybierze, można będzie zaoszczędzić sobie związanych z tym wydatków i kłopotów.

Pożądany klasyczny wygląd

Jeśli chce się mieć pewność, że zakupione w sklepie botki na jesień będą modne przez kilka sezonów, nie można niestety stawiać na najmodniejszy fason czy wzór. To bowiem, co jest największym hitem, szybko wychodzi z mody. Bezpieczniejsze będą więc stonowane rozwiązania, na przykład zwykłe czarne botki na optymalnej wysokości i grubości obcasie czy buty na płaskich podeszwach, pozbawione wyraźniejszych ozdób lub posiadające aplikacje, które nigdy nie wychodzą z mody. Warto przy tym unikać ozdób, jak kryształki, dżety czy ćwieki, które mogą odpadać, gdyż ubytek nawet pojedynczych aplikacji może sprawić, że buty stracą cały urok i nie będzie się już chciało ich nosić. Niepolecane są też na przykład metalowe klamry, gdyż mogą korodować i wyglądać źle, gdy buty ogólnie prezentują się jeszcze nienagannie.

Trwałe materiały

Ogromne znaczenie mają też materiały. Najlepiej będzie wybierać naturalną skórę, która, zwłaszcza jeśli dobrze się ją pielęgnuje, zachowuje nienaganny wygląd przez wiele lat. Dobrym wyborem mogą być też solidnie wykonane buty ze skóry ekologicznej, ale tylko takie, których warstwa wierzchnia nie będzie ścierać się na przykład na czubkach nosków czy przy podeszwach.

Comments are closed.