Płaszcz uchroni przed zimnem i doda klasy

Są takie elementy garderoby, w które warto zainwestować większe pieniądze, by posłużyły na długo. Do takich elementów należy zimowy płaszcz, pod warunkiem, że postawimy na ponadczasowy model i dobrej jakości materiały.

Dobry płaszcz nie może być tani

Dobrej jakości tkaniny i wypełnienia nie są tanie. Większa staranność na etapie produkcji i szycia też wiąże się z większymi wydatkami, dlatego nie warto wybierać zbyt tanich modeli. Zwłaszcza jeśli na co dzień częściej wybieramy kurtkę warto postawić na płaszcz renomowanej marki, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że otrzymamy ponadczasowy model z którym nic nie będzie się dziać i w którym będziemy wyglądać elegancko nawet przez kilka najbliższych sezonów. Wybierając przykładowo płaszcz Hugo Boss dostajemy nie tylko okrycie wierzchnie uszyte z najwyższą starannością ze szlachetnych materiałów. Marka ta gwarantuje ponadczasowy styl oraz krój, który doda elegancji.

Męski płaszcz niejedno ma imię

To nie jest tak, że tylko kobiety mogą wybierać między różnymi modelami i krojami płaszczy. Także mężczyźni mają do wyboru przynajmniej kilka typów płaszczy, choć najczęściej to określenie przywodzi na myśl tak zwaną dyplomatkę, czyli sięgające do kolan okrycie wierzchnie zapinane na jeden rząd guzików. A w męskiej szafie może pojawiać się jeszcze trencz, bosmanka czy nawet płaszcze typu Fashion. Choć te ostatnie nie muszą okazać się ponadczasowe. Klasyczne płaszcze Hugo Boss czy innych renomowanych marek są wykonywane zwykle z wełny, która sprawdza się w szerokim zakresie temperatur. I nie należy tu oszczędzać, syntetyczne tkaniny często nie sprawdzają się przy dłuższym użytkowaniu.

Comments are closed.