Czas na kurtki zimowe damskie

Z każdym dniem robi się coraz chłodniej, a z szaf wyciągane są coraz cieplejsze ubrania. Zbliża się moment, gdy lekkie sweterki trzeba będzie zastąpić czymś, co skuteczniej ochroni przed zimnem. Idzie sezon na kurtki zimowe damskie.

Już na jesień – parka

Swojej popularności od kilku ostatnich sezonów nie tracą kurtki damskie zimowe typu parka. Trudno temu się dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę jej wielofunkcyjność. Parki składają się zazwyczaj z dwóch warstw: zewnętrznej z odpornej na wilgoć i wiatr tkaniny oraz wewnętrznego ocieplacza, który można odpinać. Parki mają kaptur, który również można dodatkowo ocieplić, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Parki to kurtki damskie zimowe, po które można sięgnąć już jesienią, gdy na podwórku powieje pierwszym chłodem. Pasuje do wielu stylizacji. Można łączyć ją zarówno z dżinsami, jak i spódnicą lub sukienką. Świetnie prezentują się przy ciężkich traperach, jak i kobiecych botkach na słupku.

Dobrej jakości parka może służyć przez cały sezon jesienno-zimowy

Na mrozy – puch

Dni, w których temperatura powietrza spada znacznie poniżej zera są spełnieniem koszmarów każdego zmarźlaka. W przetrwaniu mroźnej zimy pomogą kurtki zimowe damskie Dstreet z puchowym wypełnieniem. Producenci oferują modele i fasony, które można dopasować odpowiednio do każdej sylwetki. Do wyboru są różne długości i ilość puchu w wypełnieniu.

Warto pamiętać, że kurtka puchowa skutecznie ochroni przed mrozem, ale może okazać się słabą barierą dla wiatru. Nie jest też dobrym wyborem przy różnego rodzaju mokrych opadach. Dobrze jest więc mieć w swojej szafie alternatywę, po którą będzie można sięgnąć przy takich okolicznościach.

Comments are closed.