Jakie klapki na lato warto kupić?

Klapki na lato sprawdzają się bardzo dobrze. Sprawiają przede wszystkim, że nie jest za gorąco i stopa się nie poci. Przed wyborem odpowiednich warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

gustowne klapki damskie z różą

Płaskie czy na obcasie?

Warto wiedzieć o tym, że niskie klapki damskie mogą znacznie skrócić nogę. Dlatego też nie są polecane do noszenia przez osoby niskie. Stąd też na takie rozwiązanie powinny decydować się kobiety wysokie. Dla osób niskich znacznie lepszym rozwiązaniem będą klapki dla kobiet z podwyższonym obcasem, albo koturnie. Jeżeli jednak ktoś nie przebada za obcasami, to dobrym rozwiązaniem mogą być również takie, które są lekko podwyższone dużą podeszwą.

Podeszwa

Kupując klapki powinno się również zwrócić szczególną uwagę na ich podeszwę. Oczywiście płaskie buty są znacznie wygodniejsze. Warto jednak zauważyć, że niektórzy producenci tworzą buty o niezwykle cienkiej podeszwie. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ po kilku godzinach chodzenia stopy zwyczajnie się męczą, a także jeśli są zbyt twarde, to mogą tworzyć się odciski. Ponadto przy cienkich klapkach odczuwalny jest każdy kamyk po którym się przejdzie. Sprawia to ogromny ból i może poranić stopę. Dlatego też grubsza, miękka podeszwa jest lepszym rozwiązaniem.