Jak nosić czapkę z prostym daszkiem?

Czapki z prostymi daszkami zdecydowanie wracają ostatnio do mody. Pytanie jednak pozostaje, z czym w zasadzie je nosić. Często niestety budzą one całkowicie mylne skojarzenie dawnych, amerykańskich filmów z postaciami ubranymi w proste dżinsy, podkoszulek oraz właśnie zmiętoszoną czapkę z daszkiem.

Styl skate – wielki powrót

 czapka z prostym daszkiem

Zdecydowanie pasują one do stylu skate, nieodłącznie związanego kulturowo z muzyką typu rap, deskorolką itp. Tu czapka z prostym daszkiem pasować będzie do obszernych, workowatych spodni oraz sporych butów sportowych, bluz i t-shirtów z napisami. Trzeba jednak zaznaczyć, że taka czapka z prostym daszkiem będzie raczej w ciemnych kolorach, z napisami w mocnych barwach.

Na elegancko – ciekawe połączenie

Powyższy styl kojarzy na pewno każdy. Niemniej jednak mało kto już wie, że takie czapki z daszkiem prostym można nosić także w nieco bardziej elegancki sposób. Jak to uczynić? Otóż taka bardziej elegancka czapka utrzymana będzie w czerni, często będzie miała delikatną siateczkę oraz ewentualnie drobne, złote napisy. Do czego będzie ona pasować? Otóż spokojnie nadaje się ona do połączenia z nieco bardziej eleganckim stylem, aczkolwiek musi posiadać on choćby i delikatny, ale rys swobody. Takim strojem może być np. luźna, ładniejsza bluzka, luźna, nieco męska marynarka oraz do tego spodnie typu boyfriend. Taki image na pewno zdziwi każdego, ale też da się przełamać w taki sposób sztywną elegancję.