Przewiewne i lekkie buty na lato i wiosnę

Wiosną i latem nie ma sensu męczyć swoich stóp w zabudowanych w butach wykonanych ze sztucznej skóry. Dużo lepiej posłużą im bowiem lekkie buty wykonane z tkanin, takie jak na przykład espadryle damskie.

Espadryle damskie, czyli klasyczne obuwie na lato

Espadryle to buty z hiszpańskim rodowodem. Na samym początku szyli je rolnicy pracujący w polu, były to zatem buty wywodzące się po prostu z biednych środowisk. Jak to jednak w modzie bywa, zawsze najlepiej przyjmują się rzeczy praktyczne i sprawdzone w najtrudniejszych warunkach. Dlatego właśnie espadryle pokochały kobiety na całym świecie, a współcześnie wykonuje się je w kilku różnych modelach.

espadryle dla kobiet arturo vicci

model espadryli marki ArturoVicci

Damskie espadryle na płaskiej podeszwie

Pierwszy popularny model to damskie espadryle na płaskiej podeszwie, które są całkowicie zabudowane. Najczęściej wykonane są z zamszowej skóry, albo z naturalnych tkanin takich jak wzmocniona bawełna lub len. Takie espadryle obowiązkowo muszą mieć też cieniutką podeszwę wykonaną ze słomy. Warto wprowadzić jedną parę takiego obuwia do swojej garderoby, bo są świetną alternatywą dla sportowych butów, takich jak na przykład sneakersy.

Kobiece espadryle na koturnie

Drugie bardzo popularny model espadryli to espadryle na koturnie, z paseczkami wiązanymi wokół kostki. Takie buty pięknie prezentują się do letnich i wiosennych sukienek oraz spódnic. Podczas ich zakupu warto zwrócić uwagę na jakość podeszwy – powinna być wykonana ze słomy lub sznurka, w sposób zabezpieczający podeszwę przed szybkim niszczeniem.

Comments are closed.