Regulamin konkursu BURSZTYNOWA IGŁA 2017

Konkurs dla debiutujących projektantów

§ 1
Postanowienia ogólne

1Konkurs pod nazwą BURSZTYNOWA IGŁA odbędzie się w dniu 18 marca 2017 r. (sobota) w godzinach 11.00 - 14.00 w Hali Widowiskowo Sportowej, ul. Śniadeckich 4, 75 - 453 Koszalin, numery kontaktowe: Polska +48 506328675, Berlin +49 15758845362, strona internetowa: www.balticfashionweek.pl podczas BALTIC FASHION WEEK, MIĘDZYNARODOWE TARGI MODY NOW FASHION.

2Organizatorami konkursu BURSZTYNOWA IGŁA  2017 są: Image Models Poland i Mystyle-Events zwani w dalszej części regulaminu Organizatorem.

3Regulamin zawiera warunki organizacji konkursu BURSZTYNOWA IGŁA 2017, który ma na celu odkrycie i promocję debiutujących projektantów.

4Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich debiutujących projektantów, designerów oraz wielbicieli projektowania mody, którzy marzą o rozwoju swojej kariery.

5Uczestnicy zobowiązani są przestrzegać warunków regulaminu przedstawionych w jego dalszej części.

 

§2
Warunki uczestnictwa

1Warunkiem uczestnictwa w konkursie BURSZTYNOWA IGŁA 2017 jest przesłanie przez uczestnika wypełnionego formularza znajdującego się na stronie Organizatora na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 28 lutego 2017 r.

2Konkurs przewiduje dwa jego etapy. Podczas pierwszego etapu każdy uczestnik konkursu przedstawi od sześciu do dziesięciu prac w formacie A4 wraz z dołączonym wzornikiem tkanin. Rysunki powinny zostać dostarczone w teczce papierowej, podpisanej imieniem i nazwiskiem. Prace prosimy przesyłać z dopiskiem: BURSZTYNOWA IGŁA 2017 na adres: Image Models Poland, ul. Jana Pawła II 20/69, 75-744 Koszalin.

3Spośród prac przesłanych do udziału w konkursie zostaną wyłonieni uczestnicy, którzy będą zaproszeni do prezentacji projektów na zapewnionych przez Organizatora modelkach w terminie ustalonym przez Organizatora.

4Na stronie Organizatora zostanie opublikowana lista osób zakwalifikowanych do finału konkursu.

5Wszystkie zakwalifikowane osoby zostaną powiadomione o kwalifikacji mailowo.

6Na stronie Organizatora zostanie opublikowana lista członków Jury gali finałowej.

7Podczas drugiego etapu nastąpi prezentacja projektów na modelkach w obecności wyznaczonych członków jury konkursu.

8Projekty powinny znajdować się w pokrowcach na wieszakach wraz z dokładnym opisem kreacji oraz podaniem imienia i nazwiska projektanta.

9Jury wyłoni projektantów, którzy zaprezentują swoje kreacje w finale konkursu. W przypadku, gdy dwóch uczestników otrzyma taką samą ilość punktów Organizator ma prawo oddać głos dodatkowy i przeważający.

10Organizator przewiduje kary za brak dostarczenia kreacji na finał konkursu w wysokości 3000,00 PLN (słownie: trzy tysiące złotych), płatne w ciągu 7 dni od daty finału na konto Organizatora.

11Zakwalifikowani do finału uczestnicy zobowiązani są do obecności na finale konkursu w dniu 18 marca 2017 r. w godzinach 9.00 – 14.30.

12Organizator przewiduje wypadki losowe, które mogą zwolnić uczestnika z udziału w finale konkursu i uchronić go od poniesienia kary finansowej. Uczestnik, którego to może dotyczyć winien jest powiadomić Organizatora niezwłocznie oficjalnym pismem wysłanym na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

13Regulamin zabrania udziału kreacji w innych, wcześniejszych tego typu konkursach oprócz: udziału kreacji w uczelnianych pokazach i uczelnianych konkursach na najlepszy dyplom.

14Organizator konkursu zapewnia uczestnikom konkursu upublicznienie przygotowanych kreacji w formie pokazu mody, podczas wydarzenia BALTIC FASHION WEEK 2017, które odbędzie się w Hali Widowiskowo Sportowej, ul. Śniadeckich 4, Koszalin w dniu 18 marca 2017 r.

15Podczas Wielkiego Finału każdy z uczestników zaprezentuje od sześciu do dziesięciu przygotowanych kreacji konkursowych.

16Jury konkursu będzie oceniać: oryginalność, zgodność tematu przewodniego, wykonanie oraz użyteczność kreacji.

17Organizator zapewnia ogłoszenie werdyktu Jury w dniu 18 marca 2017 r. najpóźniej do godziny 14.30.

18Zwycięzca konkursu otrzyma: statuetkę w postaci Bursztynowej Igły, zaproszenie do prezentacji swojej kolekcji w DESIGNERS SPACE podczas kolejnej edycji Baltic Fashion Week, zaproszenie do składu Jury w kolejnej edycji konkursu, nagrodę pieniężną w kwocie 5 000,00 PLN (słownie pięć tysięcy złotych), sesję fotograficzną z udziałem trzech modelek w wybranych kreacjach konkursowych oraz nagrody od sponsorów pozyskanez organizatora.;

19Organizator zastrzega sobie możliwość drobnych uszkodzeń wynikających z użytkowania kreacji podczas pokazów.

20Organizator zastrzega sobie wyłączność odnośnie stylizacji modelek.

21Organizator zastrzega sobie prawo opublikowania sylwetek finalistów na swoich nośnikach oraz do dysponowania ich wizerunkiem na różnych płaszczyznach marketingowych konkursu (prasa, radio, telewizja).

22Finaliści konkursu mają prawo do przedstawienia sponsora swojej kolekcji, który będzie wymieniony podczas Gali Finałowej.

23Organizator zastrzega sobie możliwość dokonania zmian w regulaminie.

24W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego.

25Uczestnik wyraża zgodę na wykorzystanie jego wizerunku oraz jego danych w celach realizacji konkursu BURSZTYNOWA IGŁA 2017, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz.883 z późniejszymi zmianami).

Międzynarodowe Targi Mody Baltic Fashion WeekPatronat Prezytenta Koszalin

 

Organizatorzy:

Image Model Poland
my style events
 
 
 

Sponsor strategiczny Baltic Fashion Week:

Galeria EMKA

 

Sponsorzy GOLD:

Piotr Kmiecik
Wella
soniqa
Łucznik
Biała Dama
Marina Mielno

Projektanci:

Anna Purna
House of Byfield
Renatta Pruneda
JAP
marco marcu
Marjorie Fernandez
Agnes

Wystawcy:

chaton bling
instytut dermalogica
soniqa
Rock
Anna Purna
House
Renatta Pruneda
JAP
Marco Marcu
Marjorie
RM VABUN
Igmarad
Hyundai
Soko
Biała Dama
Marina Mielno
Hotel Lambert

Partnerzy:

RM Vabun
Hyudai
Luksja
Igmarad
Emilia Mikata
Express Marche
Fiku-miku
Mionetto
Bielenda
Zarząd Obiektów Sportowych
Lovart - projektowanie graficzne
Eldorado
Martyna
Olga
Aleina
Soko
Spondylus
Vibe
Usta
Orokoko
Jagoda
Bic
Buongiorno
Joko
Pizza
Pielesiak
Stokłosy
Hotel Lambert
Politechnika

Patronat medialny:

Damosfera
Miasto
Trendy
Madeira
FNL
ATV
Baltic
MS
Elite
TVMax
Tygrys
hapyy koszalin
eska

Strefa biletu:

abilet
ticketpro
Kupbilet
Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie